Top

مدیریت مافوق

این کتاب روش تعامل صحیح و مناسب با مدیر مافوق را آموزش می دهد.
account_boxنویسنده : کتی کارلول-لیندا ا.هیل font_downloadمترجم : سهیلا کیان تاژ collections_bookmarkناشر : انتشارات عارف کامل
درباره این کتاب بیشتر بدانید ...

چرا مديريت مافوق را اعمال مي‌كنيم؟

شما در حال گفتگو با يك دوست هستيد و از او مي‌پرسيد كه با شغلش چطور كنار مي‌آيد. او مي‌گويد: «از وقتي مديريت مافوق را شروع كرده‌ام، كارها بهتر است.» و شما با شنيدن اين جمله كمي عقب‌نشيني مي‌كنيد. مديريت مافوق به گوش شما ناخوشايند و تنفرآور مي‌آيد و رنگ و بوي نوعي ترفند سياسي مي‌دهد.

ولي مديريت مافوق، اجراي يك بازي سياسي نيست. بلكه روش هوشيارانه‌ي كار با مافوق خود در جهت اهداف بلندمدتي است كه براي هر دوي شما مهم هستند- روشي كه مي‌تواند قادرتان سازد نفوذ خود را در آن اهداف به كار بنديد. شما با مديريت مافوق مي‌توانيد روابط كاري مؤثري با رئيس‌تان و نيز با يكديگر برقرار كنيد و از نيروهاي اضافي ديگر هم براي نشان دادن ارزش و اعتبار شركت خود استفاده كنيد.

شما براي مديريت مافوق نيازمند يك رشته مهارت‌هاي خاص از جمله آگاهي از چگونگي رابطه كاري مثبت و كارآمد با رئيس‌تان هستيد، اينكه چطور با او ارتباط مؤثري داشته باشيد(كه شامل مخالفت با ايده‌ها و پيشنهادات وي نيز بشود). ضمناً چطور با مافوق خود در مورد اولويت‌هاي كاري مذاكره كنيد.

اين كتاب راهنما، توصيه‌ها، استراتژي‌ها و ابزارهاي كاربردي براي تقويت اين مهارت‌هاي مفيد را ارائه مي‌كند تا شما و رئيس و سازمانتان بتوانند از همه‌ي مزاياي مديريت مافوق برخوردار شوند.

مشاوران، كتي كارلول و ليندا آ. هيل

«كتي كارلول» مشاوري با بيست سال تجربه در تأمين ابزار و برگزاركننده‌ي كارگاه‌هاي فعال‌سازي فروش و بازاريابي حرفه‌ها براي دستيابي به اهداف بلند مدت بوده است. وي درتحليل نيازهاي آموزشي و توسعه راه‌حل‌هايي كه مؤثر و عملي هستند، همچون آگاهي از مديريت ابزار كه به نوبه‌ي خود آموزش به موقع را مقدور مي‌كند و روند توليدات جديد را به سوي بازار سرعت مي‌بخشد، تخصص دارد.

«ليندا اي. هيل» با بيش از بيست‌سال تجربه‌ي وسيع كاري به مديران كمك كرده تا شرايطي را براي مديريت مؤثر در سازمان‌هاي تابع و به شدت متفاوت امروزه به وجود آورند. او يك پرفسور و داراي مقام اولين رياست مدرسه بازرگاني هاروارد است. به‌علاوه او نويسنده‌ي كتاب بسيار پرفروش‌ «مديرشدن» (از انتشارات مدرسه بازرگاني هاروارد)، و متخصص آموزش اهداف و مديريت گزارشگران زير دست و برنده‌ي جايزه‌ي برنامه‌هاي تعاملي از سوي انتشارات مدرسه بازرگاني هاروارد است.